79928
Akülü Makaslı Personel Yükseltici (Manlift)

Kendi Yürür Makaslı Platform (Manlift)

CNC Router

3 Eksen CNC

Bilim Merkezi Sergileri

Havacılık ve Uzay Bilim Merkezi

Bilim Merkezi Sergileri

Mekanizmalar ve Makineler Bilim Merkezi

Otomatk Otopark Projesi

Teknolojik Otoparklar

ANASAYFA » LINEER AKTUATOR

 • Lineer aktüatörler geniş bir uygulama alanına sahiptirler. Bir şey kaldırılacağı, itileceği, bastırılacağı, pozisyonlanacağı, çekileceği, döndürüleceği zaman kullanımı vazgeçilmez bir hale gelmektedir.

  Aktüatörlerin kullanımı oldukça basit, verimli, temiz ve sessizdir. Daha az komponenetlerle hareket verme işlemi sayesinde de aktüatörler olağanüstü bir dayanıklılık sunmaktadır. Aktüatörler birçok alanda ciddi maliyet avantajı sunmaktadır.

  Hassas lineer aktüatörler, genellikle hidrolik ve pnömatik alternatiflerine göre basit ve küçük yükleme özelliklerinin yanı sıra daha kolay kontrol, daha düşük enerji maliyetleri, yüksek doğruluk, daha az bakım, daha az gürültü ve temiz, sağlıklı bir çevre avantajları ile daha iyi bir seçimdir.


 • Elektromekanik Pistonların Avantajları


  Lineer aktütörler, servo veya step motor ile sürülebilme avantajına sahip olmasından ötürü, hidrolik ve pnömatik pistonlara göre daha basit ve küçük alanlarda yerleşim gibi kolay montaj üstünlüklerine sahiptir. Bunun yanı sıra lineer aktüatörler, hidrolik ve pnömatik pistonlara göre daha basit kontrol, düşük enerji maliyeti, yüksek hassasiyet, düşük baskım gereksinimi, düşük ses seviyesi, temiz ortam şartları gibi birçok üstün özelliklere sahiptir. • Y Serisi Lineer Aktüatörler


  İspatlanmış tasarıma sahip Y serisi lineer aktütörler birçok sektörde binlerce uygulamada yer bulmuştur. Lineer aktütörler sahip oldukları hassas vidalı miller aracılığıyla pürüzsüz hareket, hassas pozisyonlama ve sessiz operasyon sağlarken dayanıklı kayma yatakları ve mukavemetli gövde tasarımı sayesinde en zor şartlarda bile çalışma kabiliyetine sahiptir. Y serisi lineer aktüatörler, geniş mühendislik uygulamaları opsiyonları ve yardımcı aksesuarları ile birlikte dayanıklılık, yüksek performans ve kullanım kolaylığı özelliklerini bir arada bulundururlar. Esnek tasarım özelliği sayesinde müşteri isteklerine göre adapte edilebilme ve özel uygulamalara özgü üretilebilme kabiliyetine sahiptirler.


 • EMY Serisi Lineer Aktüatörler


  EMY serisi lineer aktüatörler, Y serisi lineer aktüatörlerin yüksek kalitede servo/step motorlar ve kayış-kasnak sisteminin akuple edilmesiyle oluşturulan ve zaman alan uygulamalar için geliştirilmiş lineer aktüatörlerdir. EMY serisi lineer aktüatörler, kısa tasarım süreleri, maksimum performans ve yüksek yaşam döngüsünün ihtiyaç olduğu uygulamalar için ideal çözüm sunan lineer aktüatörlerdir. Esnek tasarım özelliği sayesinde, standart olmayan uygulamalar özgü müşteri isteklerine göre adapte edilebilme kabiliyetine sahiptir.