79928
Akülü Makaslı Personel Yükseltici (Manlift)

Kendi Yürür Makaslı Platform (Manlift)

CNC Router

3 Eksen CNC

Bilim Merkezi Sergileri

Havacılık ve Uzay Bilim Merkezi

Bilim Merkezi Sergileri

Mekanizmalar ve Makineler Bilim Merkezi

Otomatk Otopark Projesi

Teknolojik Otoparklar

ANASAYFA » KOMBI PARK
  • KOMBİ PARK


    Kombi Park otomatik otopark sistemi kapalı otopark ve garaj uygulamaları için geliştirilmiş otopark sistemidir. Otomatik araç tekerlek kavrama yöntemiyle araçların kaldırılma işlemi gerçekleştirilmektedir. Elektromekanik pistonlarla hareket ettirilerek açılıp kapanabilen kavrama kolları aracılığıyla her ebatta araç tekerleği kavranarak kaldırılmaktadır. Esnek ve kompakt tasarımı sayesinde Kombi Park birçok ebattaki geniş araç yelpazesine hizmet verebilmektedir.

    Otomatik tekerlek kavrama sisteminin, her araçta farklı olan ön ve arka tekerlek arasındaki mesafe farkını gözetmeksizin her aracı tekerleklerinden kavrayarak kaldırma kabiliyeti araç şaselerine zarar vermemekte; transfer işleminin hızlı ve konforlu olarak gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Araç kaldırma işlemi düşey yönde çok kısa mesafede gerçekleştirildiği için, araç depolama hücrelerinin dolayısıyla katlı otoparkın yüksek olması gereksinimini ortadan kaldırmaktadır.  • Sistemin temel prensibi, sürücülerin müdahalesi olmaksızın, araçların sisteme giriş yaptıkları kabul odalarından hareketli platformlarla alınıp, robot asansörler vasıtasıyla, önceden belirlenmiş park yerlerine götürülerek park edilmesidir. Tamamen otomatik olarak çalışan sistemde güvenlik, hız, konfor ve teknoloji, çalışma prensiplerini belirleyen unsurlar olarak öne çıkmaktadır.
    Otomatik otoparklar giriş-çıkış rampalarına ve manevra alanına ihtiyaç duymadığı için, küçük arsalarda bile yüksek park kapasitesine sahiptir. Bütün araç taşıma ve transfer işlemleri otomatik olarak yapıldığı için otomatik otopark binalarının aydınlatma, havalandırma ve personel ihtiyaçları yoktur.
    Araçlar tekerleklerinden kaldırılarak, insan erişiminin olmadığı park hücresine transfer edildiği için kaza riski ve araçların şaselerinin zarar görme riski yoktur. Araçlar mevcut boş park hücresine sürücü müdahalesi olmadan hızlı ve güvenilir bir şekilde transfer edildiği için zaman tasarrufu sağlamaktadır.